Lukarevska: Nëpërmes masës “Tatimi im” janë skenuar mbi 10 milionë fatura - Bota Sot
Lukarevska: Nëpërmes masës “Tatimi im” janë skenuar mbi 10 milionë fatura

Maqedonia

Lukarevska: Nëpërmes masës “Tatimi im” janë skenuar mbi 10 milionë fatura

Më: 14 gusht 2019 Në ora: 23:12
Ilustrim

Anëtari i e LSDM-së Sanja Lukarevska sot nga Strug tha se nëpërmes “tatimi im” janë skenuar mbi 10 milionë fatura.

Lukarevska theksoi se me këmbëngulje dhe një qëllim të qartë, ndërsa ajo është një jetë më e mirë për të gjithë qytetarët, mas pas mase deri në fund të mandatit gjithçka që u premtohet qytetarëve nga qeveria e udhëhequr nga LSDM do të arrihet.

“Masa “tatimi im” me më shumë se 10 milion llogari fiskale të skanuara deri më tani me më shumë se 5 miliardë transaksione të bëra, konfirmon interesin e qytetarëve për të”, tha Lukarevska.

Ajo theksoi se qeveria e udhëhequr nga LSDM me të vërtetë kujdeset për të gjithë qytetarët, dhe kjo konfirmon angazhimin në të gjithë sektorët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat