Në Tabanoc dhe Bogorodicë pritet deri më 45 minuta për dalje nga vendi

Maqedonia

Në Tabanoc dhe Bogorodicë pritet deri më 45 minuta për dalje nga vendi

Më: 17 gusht 2019 Në ora: 13:14
Ilustrim

Intensiteti i komunikacionit në rrugët jashtë mjediseve të qytetit është rritur. Ka një frekuencë të shtuar të automjeteve në vendkalimet kufitare Bogorodicë dhe Tabanoc ku koha e pritjes për dalje nga vendi është prej 30 deri më 45 minuta.

Siç njoftojnë nga LAMM, në vendkalimet e tjera kufitare, nga ana e vendit tonë nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje nga vendi.

Nga LAMM u bëjnë thirrje qytetarëve që të kenë kujdes me shpejtësinë e automjeteve, veçanërisht nëpër luginat e vendit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat