Ngritet procedurë hetimore kundër personit i cili ia vuri flakën një veture në Shkup - Bota Sot
Ngritet procedurë hetimore kundër personit i cili ia vuri flakën një veture në Shkup

Maqedonia

Ngritet procedurë hetimore kundër personit i cili ia vuri flakën një veture në Shkup

Më: 4 shtator 2019 Në ora: 17:49
Ilustrim

Prokuroria Themelore Publike Shkup ka dhënë urdhër për fillimin e procedurës hetimore kundër një personi, i dyshuar se ka kryer vepër penale “Vepër të rënda kundër sigurisë së përgjithshme”, njoftojnë nga Prokuroria Publike.

“I dyshuari më 3 shtator, afër një objekti në sheshin “Serbia” në Shkup, me zjarr ka shkaktuar rrezik të jetëve të dy personave dhe dëme materiale”, thonë nga Prokuroria Publike.

Nga atij shtojnë se i dyshuari me anë të një shishe plastike të mbushur me benzinë është drejtuar drejtë personit juridik. Pastaj është afruar deri tek vetura e parkuar “BMW X6” në pronësi të personit juridik, e ka spërkatur me benzinë dhe e ia vuri flakën. I dyshuari është munduar që me mjete kundër zjarrit ta shuaj zjarrin por nuk ia ka arritur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...