Ahmeti shënon nisjen e punimeve në rrugën Dollnen-Çashkë - Bota Sot
Ahmeti shënon nisjen e punimeve në rrugën Dollnen-Çashkë

Maqedonia

Ahmeti shënon nisjen e punimeve në rrugën Dollnen-Çashkë

Më: 6 shtator 2019 Në ora: 10:49
Ali Ahmeti

Drejtori i Rrugëve Bekim Memeti së bashku me kryetarin e Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, sot, do të shënoj fillimin e punimeve në rrugën jashtëzakonisht të rëndësishme që lidh komunën e Dollnenit me Komunën e Çashkës, përkatësisht, fshatrat Crnilishtë me Jabollcishtë.

Kjo rrugë është edhe kërkesë e banorëve të Dollnenit dhe Çashkës e cila rrugë lidh shumë fshatra shqiptarë.

Memeti është shprehur se viti 2019 do të jetë një vit ku do të investohet në rrugë dhe shpreson se shumë rrugë të anës së Manastrit dhe qyteteve do të asfaltohen për të mirën e gjithë qytetarëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...