Kaevski: Nuk e partizojmë Agjencinë për Rini dhe Sport - Bota Sot
Kaevski: Nuk e partizojmë Agjencinë për Rini dhe Sport

Maqedonia

Kaevski: Nuk e partizojmë Agjencinë për Rini dhe Sport

Më: 8 shtator 2019 Në ora: 15:57
Darko Kaevski

Drejtori i Agjencisë për Rini dhe Sport, Darko Kaevski, në një intervistë për Radio Evropa e Lirë, theksoi se buxheti prej 9 milion eurosh parashikon ndërtimin e një qendre të re rinore në Shkup.

Sipas tij, agjencia po merr vendime në një proces gjithëpërfshirës dhe transparent, por besimi i të rinjve për veprim të organizuar duhet të rikthehet.

Ai tha se ka përpiluar projekt prej 8 milion eurosh për të mbështetur të rinjtë në garat jashtë vendit.

Kaevski tha se kemi organizuar tryeza të shumta, ku është vërejtur pjesëmarrje e konsiderueshme.

Ai tha se as që kemi menduar të partizojmë Agjencinë për Rini dhe Sport dhe se nuk kanë ndonjë qëllim të tillë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...