Moti i ligë shkakton dëme në kulturat bujqësore në Pçinje të Kumanovës - Bota Sot
Moti i ligë shkakton dëme në kulturat bujqësore në Pçinje të Kumanovës

Maqedonia

Moti i ligë shkakton dëme në kulturat bujqësore në Pçinje të Kumanovës

Më: 9 shtator 2019 Në ora: 14:22
Foto ilustrim

Moti i keq i përcjellë me reshje të fuqishme shiu, breshër, zbrazje elektrike dhe erë të fuqishme mbrëmë e ka kapluar fshatin Pçinje të Kumanovës dhe ka shkaktuar dëme të kulturave bujqësore, ndërsa janë përmbytur edhe shtëpi familjare dhe hapësira ndihmëse, informuan sot banorët e fshatit.

Informacionin e kanë konfirmuar edhe nga Qendra rajonale për menaxhim me kriza Kumanovë, prej ku theksuan se vetëm një banor ka denoncuar dëm, hapësira të përmbytura në shtëpitë familjare.

Moti i keq ka shkaktuar edhe dëme të kulturave bujqësore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...