Vangellovski: Do të ankohem për shkarkimin tim - Bota Sot
Vangellovski: Do të ankohem për shkarkimin tim

Maqedonia

Vangellovski: Do të ankohem për shkarkimin tim

Më: 10 shtator 2019 Në ora: 19:25
Jovo Vangellovski

Kryetari i Gjykatës së Lartë, Jovo Vangellovski për “A1on” tha se do të pres që ta merr vendimin për shkarkimin e tij, me çka do të paraqesë edhe ankesë. Ai shkurt u përgjigj se në procedurë ka pasur një numër lëshimesh.

“Procedura nuk ka përfunduar sipas rregullave. Sapo do ta marrë dhe ta lexojë vendimin do të ankohem. Por edhe tani e di se ka një numër procedurash dhe materiale të parregullta në procedurën para organit të drejtësisë”, tha Vangellovski.

Këshilli Gjyqësorë me 7 vota “për” në seancën e sotme e shkarkoi kryetarin e Gjykatës së Lartë Jovo Vangellovskin, për shkak të mos kryerjes në mënyrë profesionale të funksionit të gjyqtarit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...