Makraduli: Plani për ajër të pastër po zbatohet - Bota Sot
Makraduli: Plani për ajër të pastër po zbatohet

Maqedonia

Makraduli: Plani për ajër të pastër po zbatohet

Më: 11 shtator 2019 Në ora: 17:34
Jani Makraduli

Zv. ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Jani Makraduli, sot në një konferencë për shtyp informoi për planin për ajër të pastër.

“Në përputhje me një nga prioritetet e tij kryesore të programit “Plani për luftën kundër ndotjes së ajrit”, Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut ka miratuar një numër masash dhe shtesash të fundit për rezultate më efektive në trajtimin e kësaj çështje.

Në seancën e djeshme të 153-të Qeverisë, u mor vendim për rialokimin e fondeve nga Plani për ajër të pastër me qëllim që të zëvendësohet sistemi i ngrohjes në spitalin e Strumicës nga nafta me gaz.

Me këtë përfundon zbatimin e Planit të parë për ajër të pastër prej 2 milionë euro”, tha Makraduli.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat