Zhbogar: Fokusi të vendoset tek zgjidhja për Ligjin për Prokurorinë Publike - Bota Sot
Zhbogar: Fokusi të vendoset tek zgjidhja për Ligjin për Prokurorinë Publike

Maqedonia

Zhbogar: Fokusi të vendoset tek zgjidhja për Ligjin për Prokurorinë Publike

Më: 12 shtator 2019 Në ora: 16:00
Samuel Zhbogar

Euroambasadori Samuel Zhbogar, sot ju ka bërë apel partive politike që të vazhdojnë përpjekjet për të arritur konsensus për Ligjin për Prokurorinë Publike.

Në deklaratën të cilën e bëri në Vevçan, Zhbogar porositi që fokusi të vendosjet për gjetjen e zgjidhjes dhe kthimin e besimit tek qytetarët.

“Për momentin nuk ka zgjidhje. Nuk është arritur pajtueshmëri. Por, ne edhe më tej do të punojmë që të shohim se çfarë do të ndodhë me lëndët lidhur me ish-funksionarët e OBRM-PDUKM-së. Zgjidhja akoma nuk është arritur, por duhet ta gjejmë. Apeloj tek dy partitë politike që të vazhdojnë me përpjekjet për të arritur konsensus për këtë çështje”, tha Zhbogar.

Ai tha se Prokuroria Publike mund t’i marrë lëndët e PSP-së dhe se ka logjikë që të lidhen PSP-ja me PP-në.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...