Joveski në PSP, po dakordohet marrja e lëndëve - Bota Sot
Joveski në PSP, po dakordohet marrja e lëndëve

Maqedonia

Joveski në PSP, po dakordohet marrja e lëndëve

Më: 13 shtator 2019 Në ora: 09:31
Ljubomir Joveski

Filloi takimi midis prokurorit shtetëor Ljubomir Joveski në hapësirat e Prokurorisë Speciale Publike ku dakordohen detajet se si do të merren lëndët që i udhëheq PSP-ja.

Gjatë ditës së djeshme, PSP njoftoi se është e gatshme që menjëherë t’i dorëzojë të gjitha lëndët dhe dëshmitë në Prokurorinë Publike.

Në njoftimin e PSP-së nuk është cekur nëse në Prokurorinë Publike do të dorëzohen edhe audio-incizimet, përkatësisht përgjimet ilegale.

Ndryshe, më edhe dy ditë, përkatësisht më 15 shtator skadon mandati i kryeprokurores speciale Katica Janeva e cila është edhe e dyshuar në rastin ‘Haraçi’.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...