Zaev: Nuk kam thënë se Janeva do të shkojë në paraburgim shtëpiak - Bota Sot
Zaev: Nuk kam thënë se Janeva do të shkojë në paraburgim shtëpiak

Maqedonia

Zaev: Nuk kam thënë se Janeva do të shkojë në paraburgim shtëpiak

Më: 13 shtator 2019 Në ora: 11:37
Zoran Zaev

Kryeministri Zoran Zaev sot i demantoi akuzat e djeshme të deputetit të OBRM-PDUKM-së, Antonio Milloshoski se në takimin e liderëve ka thënë se kryeprokurorja Katica Jaenva për 10 ditë do të lëshohet në paraburgim shtëpiak.

“I demantoj fuqishëm këto gënjeshtra, sepse në takimin e liderëve kur u hap debati se pse bisedohet kur lëndët po barten në Prokurorinë Publike, komenti im ishte nga Irena Frçkovska jam njoftuar se është logjike që Janeva të kërkojë dorëzimin e lëndëve për shkak të përgjegjësisë, por me siguri do të kërkojë lehtësime në hetime”, tha Zaev duke shtuar se Milloshoski me gënjeshtra po bën keqpërdorime dhe nuk është e ndershme.

Sa i përket bisedimeve për Ligjin për Prokurori Publike, Zaev tha se bisedimet vazhdojnë me qëllim që të gjendet zgjidhje ku do të sigurohet dy e treta në Kuvend.

Sipas Zaev, zgjidhjet duhet patjetër të gjendet edhepse lëndët janë të sigurta dhe shkojnë në Prokurorinë Publike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...