Arsovski: Zaev është i frikësuar, dëshiron që të mos dihet e vërteta për rastin “Haraçi” - Bota Sot
Arsovski: Zaev është i frikësuar, dëshiron që të mos dihet e vërteta për rastin “Haraçi”

Maqedonia

Arsovski: Zaev është i frikësuar, dëshiron që të mos dihet e vërteta për rastin “Haraçi”

Më: 14 shtator 2019 Në ora: 16:22
Dimçe Arsovski

Zoran Zaev është njeri i frikësuar, i cili po përpiqet të ndikojë në hetimin për rastin “Haraçi” në çdo mënyrë të mundshme për të mos zbuluar të vërtetën se koka e krimit nuk është as “Boki 13” dhe as Katica Janeva, por vetëm maja e qeverisë së tij, thotë Dimçe Arsovski, zëdhënësi i OBRM-PDUKM-së.

Sipas tij, kjo është arsyeja pse Zaev dëshiron të ndikojë në prokurori dhe gjyqësi me çdo kusht, në mënyrë që ky hetim të harrohet. Nëse qeveria e Zaevit do të ishte e pastër, ai nuk do të kishte kontaktuar avokatët e të akuzuarës Katica Janeva dhe nuk do të kishte parashikuar profetikisht se paraburgimi i Katica Janeva do të hiqej.

“Tashmë të gjithë në opinion kanë parë që hetimi është jashtëzakonisht i kompromentuar dhe joprofesional i udhëhequr nga Ruskovska dhe prokuroria. Në fillim ata u përpoqën ta mbanin atë të mbyllur me “Boki 13″ dhe Zoki Kiçec, kështu që pasi u zbuluan materiale në mediat e huaja për përfshirjen e Katica Janevës, ata duhej ta zgjeronin hetimin ndaj saj”, deklaroi Arsovski në konferencë për shtyp.

Sipas Arsovskit, është e qartë se prokuroria e Ruskovskës po fsheh diçka dhe po përpiqet të shpëtojë zyrtarë të lartë të qeverisë me gjimnastikë ligjore, pa të cilat nuk do të kishin ndodhur haraçi milionësh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...