Butikofer: Bashkimi Evropian duhet t’i nisë bisedimet me Maqedoninë e Veriut - Bota Sot
Butikofer: Bashkimi Evropian duhet t’i nisë bisedimet me Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Butikofer: Bashkimi Evropian duhet t’i nisë bisedimet me Maqedoninë e Veriut

Më: 17 shtator 2019 Në ora: 21:31
Reinhard Butikofer

Bashkëkryetari i Partisë Evropiane të Gjelbër, Reinhard Butikofer mbështeti deklaratat e Donald Tusk sot në Shkup.

Ai nëpërmjet një postimi në rrjetin social ‘Twitter’ tha se “Tusk ka të drejtë kur bën thirrje për nisje të bisedimeve mes Maqedonisë dhe BE-së'.

BE- sipas Butikofer duhet ta kryejë punën e vet për shkak se Maqedonia e Veriut bëri punën e vet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...