Ruskovska kërkon që të vazhdohet paraburgimi për Katica Janevën - Bota Sot
Ruskovska kërkon që të vazhdohet paraburgimi për Katica Janevën

Maqedonia

Ruskovska kërkon që të vazhdohet paraburgimi për Katica Janevën

Më: 18 shtator 2019 Në ora: 11:24
Katica Janeva

Shefja e Prokurorisë për ndjekjen të krimit të organizuar dhe korrupsionit, Vilma Ruskovska kërkoi që të zgjatet paraburgimi i ish-shefes së PSP-së Katica Janevës.

Siç mëson “Nova”, propozimi për zgjatjen e paraburgimit sot në mëngjes është dërguar në Gjykatë.

Paraburgimi i Janevës skadon ditën e premte. Ajo u arrestua pasi që prokuroria dyshoi për përfshirje e saj në rastin “Haraçi”.

Avokatja e Janevës, Irena Frçovska ka njoftuar se do të kërkojë shfuqizimin e masës së paraburgimit për ish-prokuroren speciale, Katica Janeva.

Ajo tha se po kërkojnë që Katica Janeva të lirohet, për të cilën ata kanë propozuar masa të tjera sigurie, si dhe garanci të pasurive të patundshme.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...