Ivanovska: Prindërit kërkojnë drejtësi për vrasjen e fëmijëve të tyre - Bota Sot
Ivanovska: Prindërit kërkojnë drejtësi për vrasjen e fëmijëve të tyre

Maqedonia

Ivanovska: Prindërit kërkojnë drejtësi për vrasjen e fëmijëve të tyre

Më: 18 shtator 2019 Në ora: 14:48
Dafinka Ivanovska

“Këta prindër vijnë pas meje çdo ditë, duke pritur diçka serioze, duke pritur sundim të ligjit”, tha Dafinka Ivanovska”, këtë e tha avokatja e të dëmtuarve në rastin “Monstra”, Dafinka Ivanovska, pasi sot u dëgjuan 25 materiale të përgjuar të PSP-së.

Ajo tha se ishte e çuditshme që informacione në lidhje me një rast kaq të madhe kishin njerëz si Olivera Trajkovska dhe Orçe Kamçev, të cilët nuk ishin të lidhur me rastin, ndërsa flisnin në telefon.

Sipas avokates, është për të ardhur keq që një pjesë e qeverisë së atëhershme organizoi që të shtyheshin seancat për rastin për arritjen e qëllimeve të tyre politike, duke aluduar në një bisedë midis ministrave të atëhershëm Gordana Jankuloskës dhe Blerim Bexhetit, në të cilën Bexheti kërkoi shtyrjen e seancës “Monstra” para se të dërgoi kërkesë për ekstradim nga Kosova për të akuzuarit në këtë rast, Alil Demiri dhe Afrim Ismailoviq.

“Është e papranueshme që pushteti të ndikojë mbi gjyqësorin”, tha Ivanovska.

Seanca e radhës për rastin “Monstra” do të vazhdojë më 4 tetor.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...