Maqedoni, gjatë ditës së nesërme moti do të jetë me vranësira - Bota Sot
Maqedoni, gjatë ditës së nesërme moti do të jetë me vranësira

Maqedonia

Maqedoni, gjatë ditës së nesërme moti do të jetë me vranësira

Më: 18 shtator 2019 Në ora: 19:32
Ilustrim

Moti nesër do të jetë me vranësira dhe më freskët. Do të ketë reshje të shiut të kohëpaskohshme.

Siç njoftojnë nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike, temperatura gjatë mëngjesit do të jetë prej 8 deri 15 gradë celsius, ndërsa temperatura ditore nga 20 deri 28 gradë celsius.

Në Shkup moti pritet të jetë me vranësira dhe me reshje të shiut. Do të fryjë erë mesatare në drejtim verior kurse temperatura maksimale do të arrijë 24 gradë celsius.

Të premten moti do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla. Do të fryjë erë mesatare në drejtim verior. Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë stabil me temperatura të ulëta./

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...