Në Çair nesër do të hapet Qendra e Komunitetit për Rini - Bota Sot
Në Çair nesër do të hapet Qendra e Komunitetit për Rini

Maqedonia

Në Çair nesër do të hapet Qendra e Komunitetit për Rini

Më: 19 shtator 2019 Në ora: 15:12
Foto nga Çairi

Komuna e Çairit në bashkëpunim me Ambasadën e SHBA-vë në Republikën e Maqedonisë së Veriut, nesër në Çair, në ora 13:00 do ta hapin Qendrën e Komunitetit për Rini – Çair.

“Qendra do të ketë stafin e saj prej katër anëtarësh dhe do të tentojë të jetë një pikë e rëndësishme për aktivitete dhe edukim për të rinjtë në Çair dhe më gjerë. Në hapjen solemne do të ketë një ceremoni rasti ku do të jenë prezent aktivistë, zyrtarë si dhe përfaqësues të ambasadës së SHBA-ve”, thonë nga Komuna e Çairit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...