Pasnesër bisedime të reja për Ligjin për Prokurorinë Publike - Bota Sot
Pasnesër bisedime të reja për Ligjin për Prokurorinë Publike

Maqedonia

Pasnesër bisedime të reja për Ligjin për Prokurorinë Publike

Më: 19 shtator 2019 Në ora: 19:14
Foto ilustrim

Grupet e punës nga LSDM dhe OBRM-PDUKM të shtunën do të kenë biseda të reja rreth Ligjit të ri për Prokurori Publike.

Javën e kaluar edhe LSDM dhe OBRM-PDUKM këmbyen propozime se si duhet të duket Ligji për Prokurorinë Publike.

Për propozimin e fundit i OBRM-PDUKM-së, përfaqësuesit e LSDM-së thanë se është i papranueshëm, por është bazë për vazhdimin e bisedimeve dhe getjen e zgjidhjes së mundshme.

Të shtunën do të dihet nëse do të ketë prokurori të posaçme që do t’i merr lëndët e PSP-së.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...