Marrëveshje për sistem elektronik të pagesave në pikëpagesën në Korridorin 8 dhe autostradën Milladinovc – Shtip - Bota Sot
Marrëveshje për sistem elektronik të pagesave në pikëpagesën në Korridorin 8 dhe autostradën Milladinovc – Shtip

Maqedonia

Marrëveshje për sistem elektronik të pagesave në pikëpagesën në Korridorin 8 dhe autostradën Milladinovc – Shtip

Më: 20 shtator 2019 Në ora: 09:25
Ilustrim

Në Ministrinë e Financave sot do të nënshkruhen marrëveshjet për financimin e ndërtimit të sistemit elektronik për pagesa në pikat pagesore për rrugë përgjatë Korridorit 8 dhe në autostradën Milladinovc – Shtip.

Nën nënshkrimin e marrëveshjeve është paralajmëruar fjalim i ministres së Financave, Nina Angellovska, ministrit të Transportit dhe Lidhjeve Goran Sugareski, shefit të zyrës së Bankës Evropiane për Ripërtëritje dhe Zhvillim Andi Aranitasi.

I pranishëm gjithashtu do të jetë drejtori i Ndërmarrjes Publike për Rrugë Shtetërore, Zoran Kitanov.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...