Nikollovski: Nuk ka datë në tetor - Bota Sot
Nikollovski: Nuk ka datë në tetor

Maqedonia

Nikollovski: Nuk ka datë në tetor

Më: 20 shtator 2019 Në ora: 20:17
Aleksandar Nikollovski

Përpara vendimit për datën e fillimit të negociatave me Bashkimin Evropian, nënkryetari i OBRM-PDUKM-së, Aleksandar Nikollovski thotë se të gjitha informacionet që ata kanë tregojnë se Maqedonia nuk do të marrë një vendim pozitiv në tetor.

“Më e mira që mund të presim është të formojmë një ekip të përfaqësuesve të pesë institucioneve evropiane që do të monitorojnë situatën në fushën e sundimit të ligjit dhe luftën kundër korrupsionit për të paktën një, ndërsa më së shumti dy vjet pas së cilës vendi do të vlerësohet nëse është gati për fillimin e negociatave”, thekson Nikollovski për “Kanal5”.

Ai tha se është vlerësuar se kjo qeveri nuk ka as vullnet dhe as kapacitet për të luftuar korrupsionin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...