Në ‘Tabanoc’ ka pritje deri në një orë - Bota Sot
Në ‘Tabanoc’ ka pritje deri në një orë

Maqedonia

Në ‘Tabanoc’ ka pritje deri në një orë

Më: 21 shtator 2019 Në ora: 12:44
Ilustrim

Siç njoftojnë nga LAMM, komunikacioni në Maqedoninë e Veriut po zhvillohet nëpër korsi të thata.

Dendësia e komunikacionit jashtë qyteteve është mesatar. Në vendkalimet kufitare nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje nga vendi, përveç vendkalimit kufitar ‘Tabanoc’ ku ka pritje deri në një orë.

LAMM rekomandon shpejtësi të përshtatur të qarkullimit, respektim të sinjalizimit të vendosur të komunikacionit dhe drejtim të kujdesshëm me automjetin, veçanërisht në rrugët nëpër fushëgropat, luginat e lumenjve dhe grykat malor, ku ka mundësi për paraqitje të shembjeve.

Kjo veçanërisht ka të bëjë me akset rrugore Katllanovë-Veles, Mavrovë-Dibër-Strugë, Vinicë-Berovë dhe Koçan-Dellçevë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...