Rriten çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni - Bota Sot
Rriten çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni

Maqedonia

Rriten çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni

Më: 23 shtator 2019 Në ora: 12:46
Foto ilustrim

Nga mesnata derivatet e naftës do të shiten me çmime më të larta për 2.5 denarë sa i përket benzinës dhe 1.5 denarë për litër sa i përket dizelit. Kështu vendosi në mbledhjen e sotme Komisioni Rregullator për Energjetikë.

Çmimet e reja të derivateve:

EuroSuper BS 98 do të shitet, 72,00 denarë për litër
EuroSuper BS 95 do të shitet, 69.50
Dizel do të shitet, 64.00 denarë për litër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...