Mickoski-Palmer: Bisedohet për perspektivën euroatlantike të Maqedonisë - Bota Sot
Mickoski-Palmer: Bisedohet për perspektivën euroatlantike të Maqedonisë

Maqedonia

Mickoski-Palmer: Bisedohet për perspektivën euroatlantike të Maqedonisë

Më: 30 tetor 2019 Në ora: 20:19
Pamje nga takimi

Kryetari i OBRM-PDUKM-së Hristijan Mickoski sot u takua me zv. ndihmës Sekretarin e Shtetit për Çështje Evropiane, Matthew Palmer.

Në takim u bisedua për situatën aktuale politike, rëndësinë e partneritetit strategjik me Shtetet e Bashkuara, si dhe nevojën për të arritur qëllimet strategjike për përparimin në proceset e integrimit të vendit.

Mickoski theksoi se ai është për marrëdhënie dhe bashkëpunim intensiv me Shtetet e Bashkuara për të gjitha çështjet me interes të përbashkët, duke siguruar stabilitetin dhe zhvillimin e proceseve.

Mickoski theksoi se Maqedonia duhet të vendoset në hapa të shpejtë rrugën për anëtarësimin në BE përmes reformave serioze gjithëpërfshirëse.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat