Aktakuzë ndaj një shkupjani, dyshohet për 17 vjedhje të rënda në Ohër - Bota Sot
Aktakuzë ndaj një shkupjani, dyshohet për 17 vjedhje të rënda në Ohër

Maqedonia

Aktakuzë ndaj një shkupjani, dyshohet për 17 vjedhje të rënda në Ohër

Më: 31 tetor 2019 Në ora: 12:15
Ohër

SPB Ohër ka ngritur aktakuzë nga një 47-vjeçari nga Shkupi, i cili dyshohet për kryerjen e 17 veprave penale “vjedhje të rënda” dhe “vjedhje”.

Siç njoftojnë nga MPB, i dyshuari së bashku me dy persona tjerë, në periudhën qershor-tetor 2019, në hapësirat për parking në Ohër, lagje dhe plazh, me mjete të forta i ka thyer xhamet e makinave dhe ka marrë mjete të vlefshme, dokumente personale dhe para.

Me këtë, të dyshuarit kanë fituar pasuri të paligjshme në vlerë prej rreth 510 mijë denarëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat