Emërohen drejtorët e rinj në Klinikën për Fëmijë dhe Klinikën për Kirurgji Maksilofaciale - Bota Sot
Emërohen drejtorët e rinj në Klinikën për Fëmijë dhe Klinikën për Kirurgji Maksilofaciale

Maqedonia

Emërohen drejtorët e rinj në Klinikën për Fëmijë dhe Klinikën për Kirurgji Maksilofaciale

Më: 7 nëntor 2019 Në ora: 15:33
Foto ilustrim

Mjekja Natasha Jandanovska-Apulloska është emëruar drejtoreshë e Klinikës Universitare për Sëmundje të Fëmijëve, në vend të drejtoreshës së deritanishme Katarina Stavriq, ndërsa mjekja Danica Popoviq-Monevska është emëruar drejtoreshë e Klinikës Universitare për Kirurgji Maksillofaciale, në vend të drejtorit të deritanishëm Sllave Naumovski.

Këto emërime i ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë përmes një njoftimi për media.

Në institucionet tjera publike shëndetësore, të cilat janë përfshirë në këtë konkurs, për drejtorë janë emëruar ushtruesit e detyrës që kanë qenë deri në këtë kohë.

Naser Muaremi është emëruar ushtrues detyre drejtor organizativ në Klinikën Universitare për Kardiologji, ndërsa Xhemile Jusufi është emëruar ushtruese detyre drejtoreshë mjekësore në Institutin Universitar për Biokimi Klinike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat