Simovski: Regjistrimi të bëhet në prill të vitit 2021 - Bota Sot
Simovski: Regjistrimi të bëhet në prill të vitit 2021

Maqedonia

Simovski: Regjistrimi të bëhet në prill të vitit 2021

Më: 7 nëntor 2019 Në ora: 17:31
Apostoll Simovski

Regjistrimi do të bëhet në prill 2021, kjo vonesë po kërkohet nga Enti Shtetërorë për Statistika për shkak të periudhës së zgjedhjeve.

“Metodologjia mbetet e njëjtë, nuk ndryshohet as koncepti, por fondet janë ende të nevojshme për të filluar përgatitjet”, tha drejtori i Entit Shtetërorë për Statistika, Apostoll Simovski.

Drejtori i statistikave,  Apostol Somoovski pret që të ndahen 3.5 milion euro nga buxheti i vitit 2020.

Simovskit disa herë ju ka bërë apel partive politike që sa më shpejt të miratohet Ligji për regjistrimin e popullsisë ndërsa regjistrimi i popullsisë, sipas tij, është i rëndësishëm për shtetin dhe për qytetarët e vendit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat