Takim pune i liderëve nga Ballkanit Perëndimor në Ohër - Bota Sot
Takim pune i liderëve nga Ballkanit Perëndimor në Ohër

Maqedonia

Takim pune i liderëve nga Ballkanit Perëndimor në Ohër

Më: 9 nëntor 2019 Në ora: 10:39
Edi Rama, Aleksandar Vuçiq dhe Zoran Zaev

Kryeministri Zoran Zaev është mysafir i takimit trepalësh të liderëve të Ballkanit Perëndimor që do të mbahet në Ohër.

Në takimd o të marrin pjesë kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe kryetari i Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Agjenda parasheh që në Ohër të mbahet mbledhje që krahas tre liderëve në takim do të marrin pjesë edhe kryetari i Këshillit të Ministrave të Bosnjës dhe Hercegovinës, Denis Zvizdiq dhe ministrja e Ekonomisë së Malit të Zi, Dragica Sekuliq.

Pas takimit vijon sesioni plenar i liderëve të Ballkanit Perëndimor me përfaqësues të organizatave dhe institucioneve ndërkombëtare, siç janë BERZH, Këshilli Rajonal për Bashkëpunim, Komisioni Evropian, Banka Botërore dhe Banka Evropiane për Investim. Pas mbledhjeve të punës është paralajmëruar edhe konferencë për shtyp të liderëve të Ballkanit Perëndimor.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat