“Boki 13” nuk i punon njëra veshkë

Maqedonia

“Boki 13” nuk i punon njëra veshkë

Më: 13 nëntor 2019 Në ora: 17:57
Bojan Jovanovski

Bojan Jovanovski, i njohur gjithashtu si “Boki 13” mund të vdesë për 15 minuta. Veshka e tij e majtë nuk punon, tha avokati i Jovanovskit, Sasho Dukovski, për “Sloboden Peçat”.

Jovanovski, si dhe avokati i tij, kërkuan që autoritetet gjyqësore ta zëvendësojnë paraburgimin e tij për shkak të shëndetit të keq, por kjo kërkesë u refuzua. Avokati thotë se shëndeti i tij po përkeqësohet çdo ditë.

“Boki 13” ka është në paraburgim për disa muaj për rastin “Haraçi”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat