Donacion materialo-teknik nga SHBA-të për MPB-në e Maqedonisë - Bota Sot
Donacion materialo-teknik nga SHBA-të për MPB-në e Maqedonisë

Maqedonia

Donacion materialo-teknik nga SHBA-të për MPB-në e Maqedonisë

Më: 14 nëntor 2019 Në ora: 08:46
Foto

Ministri për Punë të Brendshme, Oliver Spasovski dhe përfaqësuesi i Programit për luftë kundër terrorizmit të Byrosë për Siguri Diplomatike të State Departamentit Amerikan, Hit Vard sot do të lidhin marrëveshjen për donacion material-teknik nga ana e Programit qeveritar amerikan për luftë kundër terrorizmit ATA, për nevojat e më shumë njësive organizative pranë MPB-së.

Ngjarja do të mbahet në Qendrën për trajnim në Idrizovë, ndërsa paraqitje do të ketë edhe ambasadorja e SHBA-së në vend, Kate Maryie-Byrnes.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat