Dukovski: Nëse nuk ka eksport, kanabisin do ta hedhim para qeverisë - Bota Sot
Dukovski: Nëse nuk ka eksport, kanabisin do ta hedhim para qeverisë

Maqedonia

Dukovski: Nëse nuk ka eksport, kanabisin do ta hedhim para qeverisë

Më: 17 nëntor 2019 Në ora: 18:35
Foto

Nëse urgjentisht nuk lejohet eksportimi i kanabisit, ne atë do ta hedhim para qeverisë që ta hanë lopët, tha kryetari i Shoqatës së prodhuesve të kanabisit për qëllime mjekësore, Kostadin Dukovski.

Ai beson se Maqedonia ka potencialin për të qenë një lider evropian në prodhimin dhe kultivimin e kanabisit, por i mungojnë ligjet dhe kushtet e biznesit.

Nëse ndryshimet nuk bëhen urgjentisht, paralajmëron se firmat do të detyrohen të vendosin të mbyllin bizneset e tyre.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat