Erdogan ndryshon disa ambasadorë, në mesin e tyre edhe atë në Maqedoni - Bota Sot
Erdogan ndryshon disa ambasadorë, në mesin e tyre edhe atë në Maqedoni

Maqedonia

Erdogan ndryshon disa ambasadorë, në mesin e tyre edhe atë në Maqedoni

Më: 29 nëntor 2019 Në ora: 14:07
Recep Tayyip Erdogan

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan sot ka nënshkruar vendim për ndryshimin e ambasadorëve në 16 shtete ku Turqi ka ambasada apo përfaqësi diplomatike.

Flitet për ndryshim të ambasadorëve për 15 shtete ku bënë pjesë edhe Maqedonia, dhe plotësimi i një vendi vakant deri tani, pra në Gabon, njofton HurrietDailyNews.

Ambasadorja e Turqisë në Maqedoninë e Veriut, Tulin Erkal Kara pas përvojës në Maqedoni do të punojë në diplomacinë turke në Ankara. Pritet kush do ta zavëndësojë Kara në zyrën e ambasadës turke në Maqedoni. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat