Gjendja e rrugëve në Maqedoni - Bota Sot
Gjendja e rrugëve në Maqedoni

Maqedonia

Gjendja e rrugëve në Maqedoni

Më: 14 dhjetor 2019 Në ora: 13:01
Ilustrim

Siç njofton LAMM, gjendja e rrugëve në Maqedoni po zhvillohet nëpër korsi të lagështa ndërsa për shkak të mjegullës, dukshmëria është ulur prej 50 deri 100 metra në Gjavato.

Dendësia e komunikacionit jashtë mjediseve të qyteteve është mesatar ndërsa në vendkalimet kufitare nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje nga vende.

LAMM rekomandon shpejtësi të përshtatur të qarkullimit, respektim të sinjalizimit të vendosur të komunikacionit dhe drejtim të kujdesshëm me automjetin, veçanërisht në rrugët nëpër fushëgropat, luginat e lumenjve dhe grykat malor, ku ka mundësi për paraqitje të shembjeve.

Kjo veçanërisht ka të bëjë me akset rrugore Katllanovë-Veles, Mavrovë-Dibër-Strugë, Vinicë-Berovë dhe Koçan-Dellçevë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat