Ruskovska: Në fillim të janarit shpresoj se do të ketë aktakuzë të dytë për rastin ‘Haraçi’ - Bota Sot
Ruskovska: Në fillim të janarit shpresoj se do të ketë aktakuzë të dytë për rastin ‘Haraçi’

Maqedonia

Ruskovska: Në fillim të janarit shpresoj se do të ketë aktakuzë të dytë për rastin ‘Haraçi’

Më: 14 dhjetor 2019 Në ora: 16:03
Vilma Ruskovska

Prokurorja Vilma Ruskovska tha se hetimi i dytë për rastin ‘Haraçi’ është në përfundim dhe se pret që në fillim të janarit të ngritet aktakuzë e re.

“Po zgjerohet hetimi. Shpresoj se në fillim të janarit”, tha Ruskovska.

Ajo tha se nuk e din kush e ka lëshuar deputeten Frosina Remenski nga hyrja e banesës dhe se për këtë mund të përgjigjet kryetarja e Gjykatës së Apelit.

Në rastin e parë të akuzuar ishin tre persona, Katica Janeva, Bojan Jovanovski dhe Zoran Milevski i cili e pranoi fajin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat