Mickoski: Nuk shkoj në takim të liderëve ku LSDM propozon ligj për mbrojtjen e kriminelëve - Bota Sot
Mickoski: Nuk shkoj në takim të liderëve ku LSDM propozon ligj për mbrojtjen e kriminelëve

Maqedonia

Mickoski: Nuk shkoj në takim të liderëve ku LSDM propozon ligj për mbrojtjen e kriminelëve

Më: 19 janar 2020 Në ora: 14:20
Mickoski

Lideri OBRM-PUKM-së, sot, me rastin e festës fetare Ortodokse, mori pjesë në aktin e hedhjes së kryqit të shenjtë në ujërat e Liqenit të Ohrit, siç bëri edhe lideri i LSDM-së, Zoran Zaev.

Pas ngjarjes, Mickoski u pyet nga gazetarët në lidhje me qëndrimin e tij në lidhje me njoftimin e Zaev për një takim të mundshëm të liderëve për propozim ligjin për Prokurorinë Publike.

Mickoski u përgjigj se qëndrimi i OBRM-PDUKM-së për ligjin është i njohur në publik dhe se nuk ka ndërmend të shkojë në takime të liderëve që nuk kanë efekt, në të cilat LSDM, siç tha ai, propozon ligj që duhet të mbrojë strukturat kriminale.

“Grupet e punës u takuan, ne patëm një takim të ldierëve të dështuar. Nuk ka dyshim se duhet të miratohet një ligj evropian, një ligj reformash për Prokurorinë Publike. Por ajo që po propozohet sot nga LSDM është praktikisht një ligj që në të ardhmen duhet të mbrojë strukturat kriminale të LSDM-së”, tha Mickoski.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat