Ulet dukshmëria në rrugën Lisec-Kodra e Diellit - Bota Sot
Ulet dukshmëria në rrugën Lisec-Kodra e Diellit

Maqedonia

Ulet dukshmëria në rrugën Lisec-Kodra e Diellit

Më: 19 janar 2020 Në ora: 20:45
Foto ilustrim

Në rrugën rajonale Lisec-Kodra e Diellit pasditen e sotshme ka mjegulla të mëdha me çka është ulur edhe dukshmëria deri në 50 metra, informojnë nga NP “Rrugët e Maqedonisë”.

Në pjesë tjetër të rrugëve shtetërore komunikacioni po zhvillohet me rrugë me lagështi. Në vendkalimet kufitare nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje nga vendi.

Nga Lidhja Auto-Moto e Maqedonisë rekomandojnë shoferët që të kenë kujdes me shpejtësinë e vozitjes, veçanërisht nëpër luginat e vendit ku mund të ketë rrëshqitje të dheut.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat