Deputetët e Maqedonisë shtynë debatin për ndalimin e importit të mbeturinave - Bota Sot
Deputetët e Maqedonisë shtynë debatin për ndalimin e importit të mbeturinave

Maqedonia

Deputetët e Maqedonisë shtynë debatin për ndalimin e importit të mbeturinave

Më: 23 janar 2020 Në ora: 00:27
Foto ilustrim

Deputetët sot shtynë debatin për ndryshimet në Ligjin për menaxhimin e mbeturinave, me të cilën propozohet ndalimin e importit të mbeturinave në Maqedoni.

Nisma O2 kërkoi përgjigje nga koordinatorët e grupeve parlamentare të LSDM-së dhe koalicioni, OBRM-PDUKM dhe koalicioni, BDI dhe grupi parlamentar i pavarur i OBRM-PDUKM-së.

Në koordinimin u konstatua se kishte një problem, e propozuan shtyrjen e kësaj pike prej rendit të ditës. Le të urdhërojnë dhe t’i sqarojnë të gjithë opinionit të Maqedonisë katër koordinatorët e grupeve paralamentare, Jovan Mitrevski, Nikolla Micevski, Ejup Halimi, Emilija Aleksandrova dhe kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi problemin që kanë pasur me votimin”, thonë nga iniciativa CO2,

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat