LSDM: Mizrahi po i zbaton urdhrat e Gruevskit dhe Mickoskit kundër BE-së dhe NATO-s - Bota Sot
LSDM: Mizrahi po i zbaton urdhrat e Gruevskit dhe Mickoskit kundër BE-së dhe NATO-s

Maqedonia

LSDM: Mizrahi po i zbaton urdhrat e Gruevskit dhe Mickoskit kundër BE-së dhe NATO-s

Më: 9 shkurt 2020 Në ora: 16:33
LSDM

Nëpërmjet një njoftimi të LSDM-së thuhet se “qytetarët me vepra po e shohin kthimin prapa që me vite e fol ekzekutuesi i Nikolla Gruevskit dhe mbrojtësi i krimit të tij, Hristijan Mickoskit”.

Sipas tyre, kjo është kthim në regjim, izol, marrëdhëniet jo të mira me fqinjët, bllokime dhe larg nga Bashkimi Evropian dhe NATO.

“Ajo që e dëgjon Mickoskit dhe kuadri i Nikolla Gruevskit, ministrja në qeverinë teknike, Rashela Mizrahi, e shkeli Kushtetutën dhe Marrëveshjen e Prespës”, thon nga LSDM.

Ata shtojnë se me një veprim të tillë përveç që shkelet Marrëveshja e Prespës në mënyrë të drejtpërdrejtë rrezikon anëtarësimin në NATO dhe BE por edhe marrëdhëniet me Greqinë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat