Seancë e re për rastin “Zhvatja”

Maqedonia

Seancë e re për rastin “Zhvatja”

Më: 11 shkurt 2020 Në ora: 10:38
Foto ilustrim

Në Gjykatën Penale në Shkup sot duhet të vazhdojë procesi gjyqësor për rastin “Zhvatja”, ku janë të akuzuar Bojan Jovanovski Boki 13 dhe Katica Janeva.

Dy seanca e fundit nuk u mbajtën për shkak të sëmundjes së gjykatëses Vaska Nikollovska-Masevska dhe për shkak të gjendjes shëndetësore të të pandehurit Jovanovski.

Gjykimi për këtë lëndë është në fazë të prezantimit të dëshmive materiale nga ana e Prokurorisë për përndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat