Maqedonia ratifikoi Protokollin për anëtarësim në NATO

Maqedonia

Maqedonia ratifikoi Protokollin për anëtarësim në NATO

Më: 11 shkurt 2020 Në ora: 16:49
Kuvendi i Maqedonisë

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut, unanimisht e ratifikoi Protokollin për anëtarësimin e fundit në NATO.

Për ratifikimin votuan, 114 deputetë dhe me këtë përfundon rruga e gjatë e Maqedonisë së Veriut për anëtarësim në NATO.

Tani pritet që Spanja ta ratifikojë Protokollin dhe Maqedonia në mënyrë të plotë ta përfundojë procedurën dhe të bëhet vendi i 30-të në NATO.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat