Nikolovska: Nuk ka nevojë të zhvillohet referendum për anëtarësim të Maqedonisë në NATO - Bota Sot
Nikolovska: Nuk ka nevojë të zhvillohet referendum për anëtarësim të Maqedonisë në NATO

Maqedonia

Nikolovska: Nuk ka nevojë të zhvillohet referendum për anëtarësim të Maqedonisë në NATO

Më: 11 shkurt 2020 Në ora: 21:13
Caca Nikolovska

Gjykatësja kushtetues Margarita Caca Nikolovska për “Kanal5” theksoi se mbajtja e referendumit për NATO-n nuk është i nevojshëm sepse vetë procesi është thelbësor për të mirën e shtetit.

Ndërsa për Ligjin për Prokurorinë Publike dhe ligjin për Këshillin e Prokurorëve tha se nuk mund të jetë i parëndësishëm.

“Ligji për Prokurorinë dhe Këshillin e Prokurorëve nuk mund të jetë i parëndësishëm, mund të jetë jo cilësorë dhe nëse një gjykatës dyshon se ka të drejtë të ankohet në gjykatën kushtetuese dhe të kërkojë vlerësim”, thotë Nikolovska.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat