SPB Tetovë, ka një trend në rritje të zbardhjeve të krimeve

Maqedonia

SPB Tetovë, ka një trend në rritje të zbardhjeve të krimeve

Më: 12 shkurt 2020 Në ora: 18:38
SPB Tetovë

Situata e përgjithshme në rrethinën e Sektorit për Punë të Brendshme Tetovë, si në aspektin e sigurisë ashtu edhe në aspektin e trajtimit dhe zbulimit të llojeve të ndryshme të krimit, është e qëndrueshme dhe ka një trend në rritje në zbardhjen e krimeve.

Kjo u tha, ndër të tjera, në takimin e punës të zv. ministres së Brendshme, Slavjanka Petrovska që kishte sot me udhëheqjen e SPB Tetovë.

Siç thonë nga MPB, Petrovska gjithashtu u informua edhe për aktivitetet që SPB Tetovë po ndërmerr në kontekstin e procesit zgjedhor të ardhshëm që synon të sigurojë zgjedhje parlamentare paqësore, demokratike dhe të ndershme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat