Skandal diplomatik: Dedaj uron hyrjen e Maqedonisë në NATO me foton e BDI-së

Maqedonia

Skandal diplomatik: Dedaj uron hyrjen e Maqedonisë në NATO me foton e BDI-së

Më: 13 shkurt 2020 Në ora: 12:26
Gjergj Dedaj dhe Ali Ahmeti

Ambasadori i Kosovës në Maqedoni të Veriut, Gjergj Dedaj, i cili njihet për afërsinë e tij me partinë e Ali Ahmetit, BDI-në, ditën e nënshkrimit të Protokollit për aderim në NATO, e ka uruar këtë të fundit me një foto të deputetëve të BDI-së dhe liderit të tyre, Ali Ahmeti.

Për këtë ngjarje kanë reaguar përfaqësuesit e partive tjera, ndër ta ishte edhe reagimi i Bekim Tateshit, anëtar i kryesisë qëndrore të Aleancës për Shqiptarët. Reagimi i Tateshit

"Ambasadori" pa shkollë fillore për diplomaci.

Z.Dedaj, kthehu te nëna parti se s'je për këtë punë, mos u lodh kot.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat