Maqedoni, seancë kuvendare e Komisionit për Politikë të Jashtme - Bota Sot
Maqedoni, seancë kuvendare e Komisionit për Politikë të Jashtme

Maqedonia

Maqedoni, seancë kuvendare e Komisionit për Politikë të Jashtme

Më: 15 shkurt 2020 Në ora: 12:00
Maqedoni

Komisioni kuvendare për Politikë të Jashtme do të zhvillojë sot seancë, në të cilën do të paraqesë platformat për aktivitetet diplomatike të ambasadorëve të vendit tonë në Kosovë, Shqipëri, Katar, Mbretërinë e Danimarkës, Misionin e Kombeve të Bashkuara në Gjenevë dhe Misioni i Këshillit të Evropës, Strasburg.

Platforma e veprimtarive diplomatike do t’u prezantohet anëtarëve të Komisionit nga Ambasadorja Teuta Agai Demjaha në kuadër të Misionit të Kombeve të Bashkuara në Gjenevë, Ambasadoren Shpresa Jusufi në Misionin Diplomatik dhe Konsullor në Prishtinë, Kosovë, Ambasadorja Svetlana Geleva në Misionin e Këshillit të Evropës në Strasburg, Ambasadori Danço Markovski në Misionin Diplomatik dhe Konsullor në Tiranë, Shqipëri misioni diplomatik dhe konsullor në Kopenhagë, Mbretëria e Danimarkës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat