Dibra, Mavrova dhe Rostusha kalojnë në Zonën e pestë Zgjedhore - Bota Sot
Dibra, Mavrova dhe Rostusha kalojnë në Zonën e pestë Zgjedhore

Maqedonia

Dibra, Mavrova dhe Rostusha kalojnë në Zonën e pestë Zgjedhore

Më: 15 shkurt 2020 Në ora: 13:07
Foto ilustrim

Këtë mëngjes deputetët në Kuvendin e Maqedonisë miratuan propozim ligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Kodit Zgjedhor, sipas të cilës Dibra, Mavrova dhe Rostusha kalojnë në njësinë e pestë të njësisë zgjedhore.

Më parë, deputetët shkarkuan Rashela Mizrahi, ministrin teknike për Punë dhe Politikë Sociale.

Sot Kuvendi në orën 13:00 në rend të ditës ka propozim ligjin për Prokurorinë Publike dhe propozim ligjin për ndryshime dhe plotësimin e Këshillit zë Prokurorëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat