PPE: Me vëmendje i ndjekim zhvillimet në Maqedoninë e Veriut, duket të ketë zgjedhje demokratike - Bota Sot
PPE: Me vëmendje i ndjekim zhvillimet në Maqedoninë e Veriut, duket të ketë zgjedhje demokratike

Maqedonia

PPE: Me vëmendje i ndjekim zhvillimet në Maqedoninë e Veriut, duket të ketë zgjedhje demokratike

Më: 15 shkurt 2020 Në ora: 13:38
PPE

Partia Popullore Evropiane (PPE) nëpërmjet një postimi në Twitter ka theksuar se i ndjek me vëmendje zhvillimet në Maqedoninë e Veriut.

Ata kërkojnë zgjedhje të lira dhe demokratike më 12 prill, në mënyrë që vendi të ecë përpara.

“Ne me vëmendje i monitorojmë orvatjet e rëndësishme reformuese në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Duhet të bëhet gjithçka që të mbahen zgjedhje të lira korrekte më 12 prill, siç është arritur marrëveshje, që të ecë vendi përpara”, thuhet në postimin e PPE-së.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat