Macron nuk do të bllokojë Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë për fillimin e bisedimeve me BE-në, nëse raporti është pozitiv - Bota Sot
Macron nuk do të bllokojë Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë për fillimin e bisedimeve me BE-në, nëse raporti është pozitiv

Maqedonia

Macron nuk do të bllokojë Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë për fillimin e bisedimeve me BE-në, nëse raporti është pozitiv

Më: 15 shkurt 2020 Në ora: 13:44
Emmanuel Macron

Presidenti francez Emmanuel Macron ka thënë se nëse raporti i Komisionit Evropian për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë në mars është pozitiv, ai do të mbështesë hapjen e negociatave të pranimit me bllokun, informon “Reuters”.

“Jemi duke pritur raportin në mars. Nëse rezultatet janë pozitive dhe vendoset besimi, atëherë do të jemi në pozicion që t’i fillojmë bisedimet”, tha Macron në Konferencën e Sigurisë në Munih.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat