MPB deri më 24 mars duhet të përcaktojë metodologjinë për dhënien e pasaportave

Maqedonia

MPB deri më 24 mars duhet të përcaktojë metodologjinë për dhënien e pasaportave

Më: 16 shkurt 2020 Në ora: 11:01
Ilustrim

Qeveria në seancën e djeshme shqyrtoi dhe miratoi Informacionin për situatën aktuale dhe problemin me lëshimin e pasaportave.

Qeveria e ngarkoi Ministrinë e Brendshme që të përcaktojë metodologjinë dhe kriteret për lëshimin e dokumenteve të udhëtimit deri më 24 mars 2020, kur është planifikuar dorëzimi i një sasie shtesë të formave të dokumentit të udhëtimit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat