Tërmet në Strumicë - Bota Sot
Tërmet në Strumicë

Maqedonia

Tërmet në Strumicë

Më: 5 mars 2020 Në ora: 09:44
Foto ilustrim

Rrjeti telemetrik sizmologjik i Republikës së Maqedonisë së Veriut, me stacione në Shkup, Vallandovë, Ohër, Shtip dhe Pehçev, të mirëmbajtur nga Observatori Sizmologjik në Fakultetin e Shkencave Natyrore dhe Matematikës në Shkup, sot regjistroi një tërmet në orën 07:26 të mëngjesit, 120 kilometra në juglindje të Shkupit dhe buron nga zona e epiqendrës së Strumicës.

“Tërmeti ishte me mangnitut ML-26, ndërsa është ndjerë edhe nga banorët e Strumicës, Vallandovë dhe rrethinë, me intensitet prej tre shkallëve sipas shkallës makro-sizmike evropiane”, thuhet në deklaratë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat