Qytetarët e Maqedonisë do të transportohen në karantinë në orën 10:00 dhe 20:00 - Bota Sot
Qytetarët e Maqedonisë do të transportohen në karantinë në orën 10:00 dhe 20:00

Maqedonia

Qytetarët e Maqedonisë do të transportohen në karantinë në orën 10:00 dhe 20:00

Më: 23 mars 2020 Në ora: 22:57
Maqedoni

Qeveria e Republikës së Maqedonisë në seancën e sotme miratoi një Dekret që ka të bëjë me qytetarët që vijnë në pikat kufitare të hyrjes në vend, do të transportohen në karantinat shtetërore çdo ditë në ora 10:00 dhe në ora 20:00.

Qeveria u bëri apel qytetarëve që duhet të udhëtojnë për në vendin tonë, të planifikojnë mbërritjet e tyre në vendkalimet kufitare pak para afateve të përcaktuara për të shmangur bujë dhe pritje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat