Sheqerinska: Gjatë kësaj jave kemi dy ngjarje historike, anëtarësimi në NATO dhe bisedimet me BE-në - Bota Sot
Sheqerinska: Gjatë kësaj jave kemi dy ngjarje historike, anëtarësimi në NATO dhe bisedimet me BE-në

Maqedonia

Sheqerinska: Gjatë kësaj jave kemi dy ngjarje historike, anëtarësimi në NATO dhe bisedimet me BE-në

Më: 24 mars 2020 Në ora: 19:21
Radmila Sheqerinksa

Ministrja e Mbrojtjes, Radmila Sheqerinksa në konferencë për shtyp përmendi rëndësinë e lajmit të sotëm, bisedimet me BE-në, si lajm dytë pozitiv, pas anëtarësimit në NATO.

“Personalisht jam e kënaqur nga dy epizodat kyçe për vendin tonë. Kjo javë është javë e suksesit, anëtarësim në NATO dhe nisja e bisedimeve me BE-në, janë dy ngjarje historike për Maqedoninë e Veriut”, tha Sheqerinska.

OBRM-PDUKMja sipas Sheqerinskës, vazhdon me retorikën e saj të njohur si në kohë krize si në suksese.

“Në vend të ndihmës dhe lëvdatave, partia opozitare vazhdon të punojë më gënjeshtra. As ndihmojnë me coronavirusin, as urojnë për suksesin e nisjes së bisedimeve”, tha Sheqerinska duke shtuar se OBRM-PDUKM vetëm se po humb kohën me gënjeshtra dhe me të pavërteta./

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat